Ondřej Bambula: “Chtěl bych se vyrovnat Štybymu!“

Přinášíme Vám rozhovor s nejmladším z českých jezdců na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře. Přečtěte si o tom, jak je spokojen se svým umístěním, jaké má plány do budoucna a komu bude fandit na ZOH ve Vancouveru. To vše se dozvíte v interview, ve kterém Ondru vyvzpovídala Simona Ondráková.

Video: Rozhovor s Ondřejem Bambulou

Video: Mistrovství světa v cyklokrosu-Tábor 2010

Ahoj Ondro, nejdříve bych Ti chtěla pogratulovat k Tvému dobrému umístění na Mistrovství světa 2010 v Táboře. Ráda bych se Tě zeptala,jak si byl spokojen se svým výkonem a výsledkem na mistrovství?

Tak spokojen jsem, byla to pro mne nová zkušenost, bylo to úplně nové a jsem za to moc rád. Žádný cíl jsem si před startem nedával a absolutně jsem nevěděl, co od toho očekávat, takže jsem tam nechal všechno, co jsem v sobě měl!

Prý si nebyl před Mistrovstvím v pořádku, ovlivnilo to nějak tvé umístění?

V té finální přípravě jsem měl střevní potíže, ale bylo to spíše tím, že jsem něco špatného snědl. Naštěstí to nemělo s virem nebo nemocí nic společného, takže byl jsem stoprocentně zdráv a stoprocentně připraven.

Máš před závodem nějaké rituály?

Rituály vysloveně ne, ale člověk pořád dělá to samé, rozjíždí se a musí se připravit na závod i po psychické stránce, nejde to jen po té fyzické….

Jak si se cítil ve skupině Elite jako nejmladší závodník?

Připadal jsem si jako dítě mezi otci, bylo to hrozný (smích). Byl jsem tam fakt nejmladší a i vizuálně jsem hodně mladej, takže jsem si připadal jako jejich dítě než jejich rovnocenný soupeř.

Jak hodnotíš organizaci na mistrovství?

Tím, že jsem měl možnost to sledovat úplně od začátku, i celý ovál úplně od louky, od trávy, bylo to úplně nádherný a stoprocentně připravený.

Co říkáš na atmosféru mistrovství a na fanoušky?

Fanoušci byli jednoznačně úžasní, bylo to něco neskutečného, co se sešlo v Čechách za lidi! A hlavně všichni fandili, jako kdybych jezdil o medaili, byť jsem jezdil někde okolo třicátého místa.

Považoval si táborskou „těžkou“ trať za výhodu?

No, výhoda by to byla, kdyby to bylo vysloveně na sněhu nebo na hlubokém sněhu, což bylo – bláto, led. Mě se to moc nelíbilo, ale každý měl stejné podmínky, každý se s nimi musel poprat.

Co říkáš na výkon Zdeňka Štybara?

Tak to je jednoznačně úžasné!

Jaké jsou tvoje nejbližší plány do budoucna?

Můj nejbližší plán je volno a až se rozjede sezóna, tak jako každý rok stejně. Tímto startem jsem si ověřil, že moje fyzická stránka je pořád slabá na kategorii Elite, takže musím na sobě ještě strašně moc zapracovat.

Jaký je tvůj dosavadní největší sportovní úspěch?

Hodně si vážím vítězství ve Světovém poháru na silnici v kategorii Juniorů. Takové vítězství se mi ještě nikdy nepovedlo. Dále je pro mě úžasné umístění na čtvrtém postu na Světovém poháru.

Máš v oblibě i jiné sporty nebo se jen věnuješ pouze cyklokrosu?

Člověk se nemůže věnovat jen cyklokrosu a cyklistice jako takové. Takže chodím běhat, plavat, hraji florbal, rád běžkařím.

Jak vypadá tvůj jídelníček během závodů?

Jídelníček je strohý, omezujeme to na hodně zeleniny, těstoviny, ryby, rýže, brambory a co se týče masa, tak nic smaženého.

Co považuješ v cyklokrosu za nejtěžší?

Nejtěžší? Skloubit techniku, sílu a běh.

Jaký povrch trati ti nejvíce vyhovuje?

Když to vezmu, že jsme tady mohli trénovat v Táboře na všem, tak mě se nejvíce líbil hluboký sníh, uježděný, ale na něm se jezdí tak dvakrát, třikrát do roka, takže se spíše musím orientovat, aby mi vyhovovalo bláto.

Co tvůj tajný sportovní sen?

Vyrovnat se Štybimu! To, co letos předvedl, je úplně neskutečné, vyhrát Světový pohár a být Mistr světa, tak to je úplná pohádka (smích)!

Cyklokros je velká dřina, měl si někdy pocit, že s ním skončíš?

Každý týden minimálně dvakrát (smích), finální fáze už je v pohodě, ale začátky sezóny, kde se hodně dře, člověk dělá patnáct, dvacet hodin týdně, tak tam tyto myšlenky přicházejí docela často.

Komu z českých sportovců budeš fandit na Olympiádě ve Vancouveru?

Určitě Lukášovi Bauerovi, jelikož ten si vyzkoušel i jaká je dřina na kole, na horských kolech, osobně se s ním znám, takže tomu určitě budu držet palce.

V současné době se hodně diskutuje o tom, že by se cyklokros měl stát olympijským sportem. Jaký na to máš názor?

Pro nás by to byl přínos, když by tam byla podpora, bylo by to jedině dobře

Co bys na závěr našeho povídání popřál českému cyklokrosu?

Minimálně takové úspěchy jaké byly letos na Mistrovství světa a nejlépe ještě lepší!!

Reklama

#
#
#
#