Toulky Táborskem (I.)

Připravil jsem pro Vás nový soubor článků, jedná se o TOULKY TÁBORSKEM. Jak se dá z názvu poznat, jde o mé turistické aktivity po Táborsku. Budu Vás provázet zajímavými okruhy, přidám délku tras, jejich popis a hlavně i mapu a výškový profil cesty, takže si jí můžete projít i sami! Začínáme trasou:

Knížecí rybník – Dobronice u Tábora – Chýnov (11km)

Mapa a výškový profil jsou převzaty z MAPY.CZ

Cesta začíná u zastávky táborské MHD “Knížecí rybník”, odkud se vydáte po modré turistické značce, projdete autocampem u “Knížečáku” (tam si dáte pivko na cestu) a pokračujete po již zmíněné modré.

Procházíte lesními a polními celky, míjíte hráz Velkého hlinického rybníku a dostáváte se do Velkého huteckého lesa.

Po kilometru a půl dojdete k rozcestí “Vranovsko” a zahnete směrem na Dobronic u Chýnova e a půjdete okolo luk a polí přibližně dva kilometry, až dojdete do samotných Dobronic. Obec to není velká, má přibližně 85 domů a 130 obyvatel a prvotní zmínky o ní najdeme již v 14. století. Doporučuji se zastavit u místní kapličky na návsi (budete okolo ní procházet).

Nakonec to můžete vzít dále po modré značce směrem na Dubský vrch, což já jsem neudělal a zkrátil si cestu po silnici směrem na Kloužovice a pak již jsem procházel samotným Chýnovem. Město má 2.347 obyvatel a také zde najdeme památkovou zónu. Chýnov byla založen jako podhradí pomezního slavníkovského hradu doloženého roku 981 a status města má z roku 1904. Mezi místní památky patří kostel Nejsvětější Trojice (původní gotický, v 17. st. nahrazen novým barokním), zámek (původně na jeho místě stával hrad) a např. Blíkův dům (dům malíře Frantička Bílka).

Celkem vzato, cesta mi trvala asi 2 hodiny 20 minut, něco jsem nafotil a perfektně si odpočinul. A jak z Chýnova? Buďto vlakem (přijdete prakticky až k nádraží), nebo se ještě projdete a na chýnovském náměstí sednete do autobusu a odfrčíte si to směr Tábor.

VŠECHNY FOTKY A MAPA ZDE

Reklama

#
#
#
#