Toulky Táborskem (III.)

Konečně jsem se opět dostal do přírody Táborska, vyrazil jsem na drobný okruh okolo obce Dražičky, nacházející se na jihozápad od Tábora. Takže podzimní okruh je:

Dražičky – Lužnice – Dražičky (6,7 km)

Mapa a výškový profil jsou převzaty z MAPY.CZ

Celé putování jsem začal u hranice lesa, kde jsem nechal auto (místo vidíte na fotce pod odstavcem). Pokud pojedete např. táborskou MHD č. 30 do Dražiček, můžete jít i odtud, protože se pak k zastávce i vrátíte.

Zpočátku půjdete po přímé lesní asfaltové cestě, minete žluté značení KČT, budete pokračovat rovně po cestě. První úseky jsou jako stvořené pro odpolední procházky pro celou rodinu, žádný náročný terén.

Dojdete až k rozcestí “Mohyly” a dáte se po asfaltové cestě směrem dolů po zelené značce. Po půl kilometru dojdete k rozcestí “Obrázek”, kde se znovu napojíte na žlutou značku.

Cestou budete míjet a přejdete Příběnický potok, malebný malý potůček, který vytváří v údolí moc příjemnou scenérii.

Až se pokocháte potokem, pokračujte po žluté po lesní štěrkové cestě, jež se vine do kopce, ale nebojte, není to žádný náročný výšlap. Jestli budete mít čas, doporučuji si trasu prodloužit ke zřícenině hradu Příběnice, já na to bohužel neměl čas, ale litoval jsem toho, příště budu muset vymyslet trasu, která tudy povede.

Má trasa ale uhnula ze žluté trasy a pokračovala po lesní cestě přímým směrem k Lužnici. Chvíli půjdete z mírného kopečka, pak přeci jen budete muset trochu zapojit brzdy a sejít poslední metry k řece z prudšího kopce.

Nyní Vám po několik kilometrů bude dělat společnost řeka Lužnice. Cesty okolo řeky jsou po několika povodních, jež přišly v posledních letech, v celkem nuzném stavu, ale pořád se to ještě dá.

Projdete i skrz třicetidvoumetrový skalní tunel z let 1938-39, vystavěný z popudu KČT Tábor. Velmi zajímavá záležitost.

A konečně se blížíme k výstupu, kdy z kaňonu řeky Lužnice budete stoupat během jednoho kilometru o 200 výškových metrů, ale to je prakticky stejné, co jste sešli od rozcestí “Mohyly” k Lužnici.

Až se vyškrábete nahoru, dostanete se na konec lesa a půjdete asi kilometr, dostanete se do obce Dražičky. Níže vidíte kapličku na návsi v obci, za ní zrekonstruovanou, velmi pěknou zastávku MHD. Pokud jste zde začínali, pravděpodobně tady nasednete do dopravního prostředku a odfrčíte si to směr domov.

Já však ještě u auta nebyl, zbýval mi ještě necelý kilometr a tak jsem se mohl kochat na závěr třeba tímto pohledem na Dražičky:

Tento článek věnuji své drahé přítelkyni k jejím dnešním narozeninám a zároveň jí děkuji, za její trpělivost se mnou, ikdyž sedím hodiny u počítače u fotografií.

VŠECHNY FOTKY A MAPA ZDE

Reklama

#
#
#
#