Toulky Táborskem VI.

Při výběru dalších toulek jsem přemýšlel, jak propojit procházku se zábavou, poznáním a trochou sportu. Oblast Jistebnické vrchoviny, konkrétně jejích nejvyšších partií dovoluje splnit všechny požadavky, a tak bylo o cíli jasno!

Ounuz (stará Poštovna) – obec Ounuz – Cunkov – a zpět – plus Moninec (4,7 - 5 km)

Mapa a výškový profil jsou převzaty z MAPY.CZ

Šesté toulky nás zavedou do oblasti obce Ounuz, místa známého především běžkařům, je tam výchoziště lyžařských stop a pro sjezdové lyžaře je nedaleko středisko Monínec. Začátek trasy je u staré Poštovny ze Sněžky, kdy jsme nechali auto a vydali se na cestu.

Kousek jsme vystoupali do kopce lesem, následně jsme se dali štěrkovou cestou směrem k vysílači na nejvyšším bodě Javorové skály (723 m n. m.). Bohužel výhled není nic moc, žádná panoramata se nekonají a ani vysílač se nepoužívá jako rozhledna, je nepřístupný. Obešli jsme tedy oplocenou oblast vysílače a vyšli na louku a jihovýchodním směrem k obci Ounuz.

Asi půl kilometru jsme šli po louce, užívali si už podzimní sluníčko a já jsem si fotil drobnosti louky a okolních stromů.

U obce jsme si všimli chovu oslů, samozřejmě nám to nedalo a zašli jsme se podívat k jejich výběhu. Jestli sebou budete mít děti, určitě je zabavíte, osli jsou klidní a dají se pohladit, aniž by Vás pokousali.

Obec Ounuz je poměrně malebná, jsou tam hezká a opravená stavení.

Po projití obce se dejte po červené značce KČT a pokračujte po silnici směrem na Aleninu Lhotu. Až se dostanete po silnici k restauraci U Bizonů, zastavte se na baštu, odpočiňte, dá se tam velmi dobře najíst. Potom se nezapomeňte podívat na výběh Bizonů, kterých tam několik polehává a pobíhá. Tihle velikáni amerických prérií jsou opravdu velká stvoření a oproti oslům, dbejte pokyny cedule a rozhodně nedávejte ruce moc blízko.

Bohužel jinudy nazpět k poštovně cesta nevede, pokud nechcete si do nohou přidat dalších přibližně 10 kilometrů. Takže se vydejte stejnou cestou zpět, projděte okolo skalního útvaru Čertovo břemeno a dostaňte se zpět k zaparkovanému automobilu u poštovny.

Výlet se nám přesunul do další fáze. Popojeli jsme přes obec Cunkov a Jetřichovice do areálu Ski Monínec. Tam se dá docela hezky obejít areál a užít si příjemné odpoledne. Zahrát si discgolf, prolézt si lanovým parkem, vyjet si lanovkou a nebo si zajezdit tubing. My si zvolili tubing a trošku si roztřásli kosti v těle…

Čas se nachýlil a my vyrazili směr Tábor. Při zrekapitulování – pro zabavení dětí i dospělých je to dobrá volba, jestli rádi chodíte více kilometrů, toto pro Vás okruh nebude:). Ale o tom třeba příště!

Reklama

#
#
#
#