Pozvánka na expozici “Zapomenuté historie I.”

Ovšem název nevystihuje všechno, na co Vás chci pozvat. Nejprve však několik dat: Expozice se bude konat o víkendu 8.-9. května v prostorech klubovny SK na Větrovech (příměstská část Tábora). Více v pozvánce!

Co uvidím?

Expozice bude zahájena v sobotu 8. května v 10:30 a její první část mapuje historii dolů v revíru Horky u Tábora, druhá část je pak věnována Rozhledně Svobody Hýlačce. Zároveň dojde i na křest publikace o Hýlačce (“Kulturní památka a její okolí”), kterou napsala jako tradičně dvojice Ing. Jan Komzák – Marek Švadlena. Dále bude možno si prohlédnout plány pro připravovanou cyklostezku Tábor-Horky-Větrovy a trasu Stříbrné naučné stezky Tábor-Horky-Větrovy. Program poběží i pod nedalekou věží Hýlačkou, kde město Tábor pořádá “Zahájení turistické sezóny 2010” s pohádkami a programem pro děti i dospělé. A co ještě uvidíte? Nechte se překvapit a přijďte.

Jak se dostanu na expozici?

Automobilem z Tábora, směrem na Bechyni, v příměstské části Horky je ukazatel na Větrovy, cesta k expozice je poté již značena, parkování je možno hned u hřiště.

Pokud pojedete autobusem MHD, použijete linku č. “30″, dojedete na konečnou a poté se již vydáte po ukazatelích.

Pěšky půjdete po značení KČT z Tábora až k rozhledně Svobody Hýlačka.

Zároveň jsme pro Vás připravili stálou expozici umístěnou v budově Táborského soukromého gymnázia, Zavadilská 2472 Tábor, telefon: 381 282 830.

Reklama

#
#
#
#