Shaun Baker: “Maloy je prostě něco extra”

Vystoupení plné energie a známých skladeb ze světových hitparád. Takový byl koncert Shauna Bakera a jeho zpěvačky Maloy v Táboře. My jsme se jich bezprostředně po něm zeptali na pár zajímavých otázek. Kde se poprvé potkali? Koho napadlo přezpívat známou melodii z pohádky Tři oříšky pro Popelku atd. Vyzpovídala je naše reportérka Míša Nousková, které tímto patří velký dík.

Vítejte v Táboře..

S: Díky, už jsme se stačili projít po městě. Je to nádherné město, je velmi historické – jako miniaturní Praha…

Kolikrát jste byli v Praze?

S+M: Hodněkrát. Hráli jsme v České republice mockrát.

Víme, že pocházíš z Velké Británie, ale delší dobu žiješ a pracuješ v Německu. Proč si se přestěhoval?

S: Například Maloy je z Filipín. Já pocházím z Velké Británie, jak jsi právě řekla… Do Německa jsem odešel kvůli vojenské službě. Maloy přišla do Německa, kvůli…

M: …no, kvůli mému otci, který je muzikant a dostal mě do Německa abych tam zpívala.

Kdy a jak jste se potkali?

S: Na tuto otázku už jsme dneska jednou odpovídali v jiném rozhovoru, můj producent hledal zpěvačku, která by byla odlišná od všech ostatních zpěvaček, (powerful)………, prostě něco extra. A dostali jsme tip od jiného producenta, který nám nabídl, jestli to chceme zkusit s Maloy, tak jsme to zkusili. A ono to fungovalo…. Je to osud.

Máte nějaké oblíbené místo nebo zemi, kde rádi hrajete?

S: Na tohle se mě ptá hodně lidí, ale nerad bych to specifikoval. Jasně, existují špatné kluby a špatné země. Ale podívejte se třeba na dnešní koncert. Nemohli bychom chtít víc, tohle je skvělé. Hrál jsem i v malých klubech pro 100 lidí a užil jsem si to, hrál jsem v Japonsku, tady, Rakousku, Německu, na Korfu… Skutečně nemůžu říct, že některé z nich je moje oblíbené místo… Maloy má asi stejný názor, že?

M: Ano,nemůžeme říct co je nejoblíbenější. Protože každá země a každý klub má svojí atmosféru. Například dneska to byl spíš živý koncert, je to úplně jiné než hrát v malém House klubu, ale tady v ČR ta odezva z publika je vždycky skvělá!

Takže dá se říct, že jste si to dneska večer užili?

M: No jasně, když se potím, tak si to opravdu užívám!

Mám takovou zajímavou otázku, co vás přimělo udělat remake k písni z pohádky Tři oříšky pro Popelku? Víte, jaký song mám na mysli – „Could you, would you, should you“.

S: Ano ano, Karel Gott. To byl nápad Sebastiana – ten tu dnes není, ale je to naší součástí. Maloy je zpěvačka, já jsem textař, Sebastian je producent a ta píseň byla jeho nápad. Já jsem jí neznal a Maloy taky ne. Každý pocházíme z jiného prostředí, a v každé zemi jsou jiné vánoční pohádky a songy. Sebastian přišel a říká, hele tohle je velký hit v Německu, hrajou to každé Vánoce. Tak jsme si to poslechli, já jsem k tomu napsali text a prostě to k tomu sedělo. Máme teď velký úspěch v Polsku a Rusku, ale vlastně to všechno začalo v ČR před třemi lety songem VIP. Takže tato písnička je pro ČR a pro české fanoušky. Češi možná nejsou známí po celém světě svoji muzikou, ale tímhle songem určitě ano (smích).

Dnes jste dostali zlatou desku, jaké máte pocity?

M: Je první, kterou jsme dostali.

S: Žijeme ve společnosti,kde si lidé moc nekupují muziku, takže dostat Zlatou desku za prodej CD nebo stahování songů je úžasné, protože lidé si bohužel myslí, že muzika je zadarmo, ale vše stojí peníze, zabere to dost času a práce. Takže je dobré vědět, že někteří lidé si ještě skutečně muziku kupují (úsměv)!

Je to obrovský úspěch…

M: A pocta!

Já vám děkuji za rozhovor, přejeme vám hodně úspěchů v životě a ve vaší kariéře!

FOTKY ZDE

Video z akce Discomazec VII. se Shaunem Bakerem & Maloy ZDE

Video z rozhovoru se Shaunem Bakerem & Maloy ZDE

Reklama

#
#
#
#